החמרת מצב נכות כללית

אנשים המקבלים קצבת נכות יכולים להגיש בקשה מחודשת לבחינת מצב הרפואי שלהם, כאשר טופס זה נקרא – טופס "החמרת מצב". ידוע כי קצבת נכות נמדדת על פי מצב הבריאותי הקיים, כך שבמידה והמצב הבריאותי הוחמר עם הזמן, מבוטחים זכאים לעלות בדירוג הנכות ולזכות בקצבה גבוהה יותר.

מספר הטופס להגשה הוא – בל 7842 ויש להגישו למוסד לביטוח הלאומי בהקדם, אך חשוב לציין כי הגשת הטופס אינה מחייבת עליה של הקצבה, אלה ביטוח לאומי בוחן את הדברים ומגיב בהתאם.

להורדת טופס 7842 בקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבת נכות ישנם מקרים בהם המוסד לביטוח לאומי יכול להחליט כי לא חלה החמרה במצב הבריאותי של המבוטח, אלה להיפך – שלא חלה החמרה ומצבו של המבוטח טוב יותר. לכן, במקרים אלו הוועדה המפקחת על הקצבאות יכולה להפסיק את תשלום הקצבה או להפחית אותה בהתאם לצורך, כיוון שמצבו הבריאותי מאפשר לו לעבוד והתשלומים אינם מוצדקים.

מצבים אלו קורים כיוון שמבוטחים רבים אינם נוהגים לעדכן את ביטוח לאומי על שיפור מצבם הבריאותי, הרי מן הסתם הם מעדיפים להמשיך לקבל קצבת נכות, כך שביטוח לאומי מנצל את בקשות אלו לבחינה מחדש של מצבו הבריאותי של המבוטח.

כיצד מגישים את טופס החמרת מצב נכות כללית?

הגשת טופס בל 7842 לביטוח הלאומי חייבת להיעשות בצורה מקצועית ועליה להיות מנומקת היטב. מעבר לכך, עליה להיות מלווה במסמכים רפואיים רלוונטיים המעידים על החמרת מצבו הבריאותי של המבוטח, אחרת הבקשה עלולה להידחות. לכן, חשוב להקפיד לצרף נימוק מובן וברור ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים בצורה מסודרת.

בנוסף, על המבוטח להגיש את המסמכים הבאים: הצהרה ממקום עבודתו (במידה והוא עובד), תלושי שכר של 12 חודשים אחרונים ואישור מחלה ממקום עבודתו, כתב ויתור על סודיות רפואיות של קוד גמלה מסמכים על החמרת מצבו הבריאותי. למעשה, את הגשת טופס בל 7842 יש להגיש בצורה מסודרת ולא להחסיר דבר. ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי היא מורכבת, לכן חברת Rights for You מעניקה סיוע וליווי אישי של התהליך החל מהגשת הבקשה ועד להגדלת הקצבה החודשית. אנו נבצע זאת בצורה המקצועית והתומכת ביותר שתאפשר לכם להגדיל את הקצבה בצורה מהירה ומקצועית. פנו אלינו עוד היום וממשו את הזכויות הרפואיות שלכם!