ועדה רפואית במשרד הביטחון

כדי לקבל הכרה כנכה צה"ל יש להגיש בקשה להכרה בנכות למשרד הביטחון. את שיעור גובה הנכות קובעת הוועדה הרפואית של משרד הביטחון. הוועדה הרפואית של משרד הביטחון דנה בתביעות של חיילים בשירות חובה, של אנשי קבע, של אנשי מילואים, סוהרים ואנשי מערכת הביטחון אשר נפגעו במהלך השירות הצבאי או הביטחוני והם זכאים לקבל קצבת נכות או פיצויים כתוצאה מהפגיעה.

כדי להגיש את התביעה צריך להגיש את המסמכים הרלוונטיים למקרה בצורה מסודרת לוועדה. לאחר הגשת התביעה יוזמן התובע לוועדה רפואית שתבחן את המסמכים שהוגשו כדי לקבוע האם התובע זכאי לקצבת נכות ואם כן מה תהיה גובה הנכות שלו.

חשוב לדעת!  וועדה רפואית של משרד הביטחון לא דנה רק בקבלת פיצויים וקצבאות, אלא גם במתן טיפול רפואי נרחב, זכויות לשיקום במקרה שלפציעות ותגמולים חודשים.

בנוסף, בסמכות הוועדה הרפואית של משרד הביטחון להחליט להכיר הכרה מלאה בחיילים ובנכים הסובלים מהפרעות נפשיות כתוצאה מהשירות הצבאי או הביטחוני שלהם. הוועדה תכיר בהפרעות הנפשיות רק כאשר יוכח קשר סיבתי בין הופעת המחלה הנפשית, כמו מניה דפרסיה, פוסט טראומה, סכיזופרניה, דיכאון ועוד, לבין השירות הצבאי או הביטחוני.

כיצד עובדת  הוועדה  רפואית במשרד הביטחון?

כדי להגיש את התביעה למשרד הביטחון יש צורך  להגיש מסמכים רפואיים ומסמכים רלוונטיים נוספים  המלמדים על המצב הרפואי הקיים, בצירוף בקשה מנומקת בכתב.

לאחר הגשת הבקשה תידרשו להופיע בפני הוועדה הרפואית המורכבת מרופאים ומאנשים בעלי הסמכה לדון בוועדות רפואיות.

בעת ההופעה בוועדה הרפואית יש להציג את הבעיה שממנה אתם סובלים ולהוכיח אותה באמצעות מסמכים רפואיים. במהלך ההופעה בפני הוועדה תידרשו להיבדק על ידי רופא מטעם משרד הביטחון. החלטת הוועדה תיעשה ללא נוכחותכם, ולאחר שהוועדה תחליט את החלטתה, אתם תקבלו בדואר את תוצאות הוועדה בצירוף של פרוטוקול הוועדה.

למה חשוב לקבל עזרה בתהליך הגשת התביעה ובהכנה לקראת הוועדה רפואית של משרד הביטחון?

הגשת הבקשה להכרה בכם כנכי צה"ל הוא תהליך מורכב הדורש ידע והתמודדות עם מכשולים רבים. חברת "הזכויות" צברה ידע, ניסיון רב ואחוזי הצלחה גבוהים בהתנהלות מול משרד הביטחון.

אנו מציעים לכם ליווי מקצועי, אישי וצמוד, סיוע בהכנת התביעה נגד משרד הביטחון, עזרה באיסוף של כל המסמכים הרלוונטיים והכנה לקראת ההופעה הוועדה הרפואית כדי למרב את הסיכויים שלכם ולמצות את כל הזכויות המגיעות לכם לפי החוק. אם תדחה הוועדה את התביעה שלכם, נלווה אתכם גם בהגשת הערעור לוועדת הערעורים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר