מדינת ישראל מחויבת לדאוג לזכויות של משפחות שכולות או אנשים שהפכו לנכים בעקבות השירות שלהם למען המדינה, שירות צבאי או שירות ביטחוני. בפועל על הגשת העזרה למשפחות השכולות ולנכי צה"ל אחראי משרד הביטחון.
סל השירותים של העזרה הניתנת כולל הטבות שונות, תמלוגים, שירותים רפואיים שונים, שירותי רווחה שירותים תעסוקתיים, שירותים פסיכולוגיים ועוד.
בכדי למצות את כל הזכויות המגיעות לנכי צה"ל יש לפנות אל ועדה רפואית בצבא. הוועדה הרפואית היא זו  הקובעת את דרגת הנכות גם לאחר שהוכרתם כבר כנכים.

מהן הזכויות הניתנות לנכי צה"ל?

נכי צה"ל זכאים לזכויות רבות ולמגוון של הטבות ומענקים רבים. להלן חלק מההטבות העיקריות:
נכי צה"ל זכאים לקבלת מענקים כספיים ייחודיים כדי לסייע להם להתמודד עם מצבם הגופני והרפואי.
בין המענקים, מענק נישואין, דמי חימום וקירור, מענק דמי תקשורת, מענקי החזרי קנייה עבור מוצרים שונים ועוד. גובה המענק נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.
נכי צה"ל בדרגות נכות שונות אשר מתקשים להתנייד זכאים לרכב רפואי המוגדר בבעלות המדינה.
כל מקרה נבחן בהתאם לגופו בהתאם לחומרת הפציעה של הנכה. הנכים הזכאים לרכב רפואי זכאים בנוסף גם להנפיק תו חנייה לנכה אשר יקל עליהם את החניה ברחבי הארץ ויחסוך תשלום של דמי חניה.
נכי צה"ל זכאים לסיוע כספי במימון לתשלום שכר לימוד במגוון רחב של מוסדות אקדמיים ברחבי ישראל. הסיוע בא לידי ביטוי בתשלום שכר הלימוד, חלקי או מלא, בהשתתפות בדמי רישום, בקורסי השלמה בתחומים מסוימים, במענק לרכישת ספרי לימוד ועוד.
אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר