שאלה:  האם טניס אלבו היא מחלת מקצוע ?

טניס אלבו, או בשפה הרפואית אפיקונדליטיס, הוא מצב של דלקת הגידים הנובעת מקרע במוצא הגידים המיישרים בשורש היד והאצבעות אשר ממוקמים בצד החיצוני של המרפק. המחלה נגרמת כתוצאה משימוש יתר במרפק ומפעולות חוזרות של גפה, פעולות הגורמות לגירוי ולקרעים באחיזה של גידי האמה למרפק.

המחלה מאופיינת בכאב חד בחלק החיצוני של המרפק ואשר מוקרן גם לאזור שורש כף היד והאמה. מחלת טניס אלבו גורמת לקשיים בביצוע פעולות שגרתיות כמו סיבוב מפתח, לחיצת כף יד, אחיזה בחפצים ועוד.

בעלי מקצוע רבים כמו חשמלאים, מסגרים, מכונאים, טבחים, ציירים, קצבים וכל עובדי כפיים אשר מבצעים תנועות סיבוביות ועובדים עם כלים רוטטים נמצאים ברמת סיכון גבוהה לחלות במחלת טניס אלבו. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי המחלה שכיחה בקרב אוכלוסייה בגיל שלושים עד חמישים.

גם אנשים המשחקים טניס נמצאים בשכיחות גבוהה של התפתחות המחלה. אנשים המשחקים טניס עלולים לבצע חביטות באופן לא נכון ולכן יש להם סיכויים גבוהים לפתח את המחלה.

אבחון המחלה מתבצע על ידי רופא בבדיקה גופנית. הרופא בודק מהם הלחיצות הגורמות לכאבים והיכן נמצאים הכאבים. בדרך כלל הבדיקה הפיזית נותנת תוצאות כמעט ודאיות, אך לעתים אבחון המחלה מתבסס גם על תלונות הנפגע, הנפגע מתלונן על כאבים בעוצמות שונות באזור האמה והמרפק בעת ביצוע פעולות שגרתיות, על חולשה באחיזה ולעתים הוא נתקל בקשיים ובכאבים בעת כיפוף ויישור של המרפק. הכאב אנו מופיע רק בשעת פעולה, לעתים הוא יימצא גם בעת מנוחה.

חשוב לטפל במחלה. אם לא מטפלים בה התופעות והכאבים עלולים להחמיר. דרך הטיפול תלויה בחומרת הכאבים ובתופעות הנלוות. במצבים קלים ימליץ הרופא על מנוחה, על קירור המקום ועל שימוש בתרופות משככות כאבים.  במקרים יותר חמורים הטיפול יהיה טיפול תרופתי וזריקות מקומיות אשר יפחיתו את עוצמת הכאב וגם ייפתרו את הבעיה וטיפולי פיזיותרפיה. רק במקרים שבהם הפגיעה היא חמורה מאוד ישקול הרופא את האפשרות של ניתוח.

סובלים מטניס אלבו, תנו לנו לעזור לכם למצות את הזכויות שלכם!

חברת "הזכויות" צברה ניסיון והצלחות רבות בתביעות להכרה במחלת טניס אלבו כמחלת מקצוע. בעקבות הידע וההיכרות המעמיקה עם התהליך הבירוקראטי ועם הסוגיות הרפואיות המלוות למחלה, אנו נדע איך לעבות ולחזק את התיק הרפואי שלכם, להגיש בדרך נכונה את התביעה לביטוח הלאומי, להכין אתכם לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי ולאפשר לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם לפי החוק בעקבות הכרה במחלה שלכם כמחלת מקצוע.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר