שאלה:  מהי מחלת טריגר פינגר, האם היא מוכרת כמחלת מקצוע ואיך אפשר למצות את הזכויות המגיעות לנפגעים הלוקים במחלה זו?

תשובה: טריגר פינגר או בשמו העברי מחלת אצבע ההדק הוא מונח רפואי המתאר מצב פתולוגי שבו אחת מאצבעות כף היד נתקעת במצב של כיפוף מבלי יכולת להתיישר. ניסיון של יישור האצבע דומה ליישור של הדק של רובה, אשר נמשך ומשתחרר במהירות וזהו המקור לשמו העברי של המחלה.

למחלה זו יש מספר תסמינים כמו קשיחות ונוקשות של האצבע, נעילת האצבע במצב של כיפוף, תחושה של אצבעות "נתפסות", רגישות בבסיס האצבע ובצד הפנימי של כף היד ותחושת של "קנאקים" המורגשים בהנעת האצבע.

תופעת  הטריגר פוינט עלולה להתרחש מסיבות רבות. היא נפוצה בין אנשי מקצוע שעבודתם דורשת מאמץ יתר ותנועות חוזרות ונשנות של האצבעות כמו אינסטלטורים, קלדנים, מכונאים, נגרים, אנשים העוסקים במחשבים, חשמלאים ועוד. היא נפוצה בעיקר בקרב נשים בנות גיל ארבעים ומעלה והיא גורמת לסבל רב ולכאבים בתפקוד היום יומי ולפגיעה בכושר העבודה. יש לציין כי לעתים המחלה מתרחשת כתוצאה ממחלת פרקים וסוכרת.

מתי מחלת אצבע הדק מוכרת כמחלת מקצוע?

בתקנות של המוסד לביטוח לאומי נקבע כי כאבי פרקים באצבעות הידיים הכוללות את תופעת אצבע הדק יכולות להיות מוכרות כמחלת מקצוע אם אפשר יהיה להוכיח קשר סיבתי בין הופעת המחלה לבין סביבת העבודה ואופי העבודה בהתאם לתורת המיקרו טראומה.

אם הצלחתם להוכיח את הקשר הסיבתי הישיר בין המחלה לבין תנאי העבודה ואופי העבודה וכי המחלה גרמה לפגיעה ישירה בכושר העבודה, הביטוח הלאומי יאפשר לנפגעים למצות את הזכויות הרפואיות המגיעות לו בהתאם לחוק  כמו קבלת קצבת נכות קבועה או זמנית, מענקים וטיפולים רפואיים ללא תשלום.

לקיתם בתופעת טריגר פינגר כתוצאה ממחלת מקצוע, צרו אתנו קשר!

התביעה להכרת באצבע הדק כמחלת מקצוע אינה קלה! כדי להתמודד בהצלחה עם המוסד לביטוח הלאומי ולזכות בהכרה במחלה כמחלת מקצוע , כדאי לכם לפנות אל צוות המומחים של חברת" הזכויות". צוות המומחים שלנו יכין עבורכם את התיק הרפואי, יאסוף חוות דעת של רופאים מומחים בתחום, יכין אתכם לקראת הפגישה עם חברי הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי וילווה אתכם לאורך כל הדרך עד להצלחה.

חשוב לדעת: התמודדות מול הביטוח הלאומי ללא ייעוץ מקצועי עלולה לחבל בסיכויי ההצלחה, לגרום לסחבת ולפגוע באפשרות שלכם למצות את הזכויות המגיעות לכם בהתאם לחוק.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר