שאלה: האם צרידות יכולה להיחשב כמחלת מקצוע של מיתרי קול?

תשובה: אם איבדתם את הקול, ולכן אינכם יכולים לעבוד במקצוע שלכם, אם אתם עובדי הוראה, מרצים או אם אתם עוסקים בכל מקצוע הדורש שימוש במיתרי הקול, איבדתם את הקול ואינכם יכולים להמשיך לעבוד, אתם יכולים להגיש תביעה בגין מחלת מקצוע של מיתרי הקול.

תקנה מספר 79 לחוק הביטוח הלאומי קובעת שמחלת מקצוע היא מחלה שנגרמה כתוצאה מעבודה כשכיר או מעיסוק עצמאי. בכדי לעמוד בתנאים של קבלת פיצוי בגין מחלת מקצוע יידרש העובד להוכיח שהמחלה שבה הוא חלה מופיעה ברשימת מחלות המקצוע מוגדרות על ידי המוסד לביטוח לאומי בתקנות 44,45 ו- 46 , להוכיח שחלה  במחלה בתקופה שבה היה עסוק בעבודתו ושיש קשר סיבתי בין הבעיה הרפואית ממנה הוא סובל ובין העיסוק שלו.

אם תצליחו להוכיח  שמחלה שבה חליתם נגרמה כתוצאה מהעיסוק המקצועי שלכם, תוכלו להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת דמי פגיעה עד לשנים עשר חודשים מהיום שבו הפגיעה התרחשה.

אומנם, מחלת מקצוע מיתרי קול אינה מופיעה ברשימה של מחלות המקצוע המוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי ועל אף זאת בעבר כבר היו מקרים שבהם הוכח שפגיעה במיתרי הקול מוגדרת כמחלת מקצוע לכל דבר.

במקרים רבים שהובאו אל בית המשפט, כאשר הוכח שהפגיעה במיתרי הקול קשורה לאופי העיסוק של העובד. קבע בית המשפט שעל אף שמחלת מיתרי הקול אינה מופיעה ברשימת מחלות המקצוע של הביטוח הלאומי, זכאי העובד לתבוע תביעת פיצויים במסגרת מיקרו טראומה וליהנות מפיצויים הן מהמוסד לביטוח לאומי והן מחברת הביטוח, אם רכש פוליסת ביטוח מתאימה.

אחד המקרים המעניינים שבהם טיפלנו בהצלחה היה המקרה של מורה שלקתה בצרידות קשה כתוצאה מהמטומה, עיבוי ויבלות של מיתרי הקול וחוסר יכולת של מיתרי הקול להיסגר. בעקבות העזרה והסיוע שהגשנו לאותה מורה, מצבה הרפואי הוכר כמחלת מקצוע והמוסד לביטוח לאומי קבע לה אחוזי נכות.

אם איבדתם את הקול במהלך העבודה ואינכם יכולים לעבוד במקצוע שלכם, מגיע לכם כסף אנו בחברת "הזכויות" נדע למרב את הסיכויים שלכם, למצות עבורכם את כל הזכויות המגיעות לכם כתוצאה מהחוק ולהשיג לכם פיצויים כספיים בהתאם לגודל הנזק שנגרם לכם.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר