תביעות תאונות עבודה

תאונות עבודה אינן מתרחשות רק בשטח העבודה, הן עלולות לקרות גם בדרך אל העבודה, בחזרה ממנה או בכל שליחות מטעם העבודה.

אם נפצעתם בעבודה, בדרך אליה, ממנה או מטעמה, אתם זכאים לטיפול רפואי חינם ואם הפציעה מונעת מכם להמשיך לעבוד אתם זכאים להגיש לביטוח הלאומי תביעה בגין תאונת עבודה כדי לקבל פיצוי על הימים שבהם נעדרתם מהעבודה או שתיעדרו בעתיד וגמלת נכות.

תאונות עבודה – מה אומר החוק?

תאונת עבודה היא תאונה שבה נפצע העובד בזמן העבודה. במשך השנים נחקקו תקנות נוספות ובעקבותיהן הרחיב המוסד לביטוח לאומי את ההגדרה וכלל גם את התאונות המתרחשות בדרך אל העבודה, בחזרה ממנה, בשליחות מטעם העבודה ועוד. לדוגמא, גם עובד שיצא להפסקת צהריים לאכול במסעדה על מנת לחזור ולהמשיך בעבודה, ונפגע בתאונה, גם תאונה זו נחשבת כתאונת עבודה.

מהו סכום הפיצויים שאפשר לקבל בעקבות תביעת תאונת עבודה?

אין סכום קבוע וכל מקרה נבחן לגופו. קשה בשלב הראשון להעריך את גובה הפיצוי, אך  עיקרון סכום הפיצוי מורכב מהפסד שכר בעבר ובהווה, מהחזר של הוצאות רפואיות ולעתים גם כפיצוי על כאבים וסבל.

אם נפגעתם בתאונת עבודה חשוב מאוד ללא את כל הטפסים הנדרשים  ולהחתים את המעסיק על טופס. ב.ל. 250.

תביעת תאונת עבודה שנגרמה בעקבות מחלת מקצוע

גם מחלות מקצוע  כללות בהגדרה של תאונות עבודה. פגיעות כמו צרידות, מחלות עור שונות, ירידה בשמיעה, מחלות קרינה שונות ועוד נחשבות גם הן לפגיעות בעבודה ולתאונות עבודה. בנוסף,  גם מחלת הסרטן יכולה גם היא להיחשב כמחלת מקצוע.

למידע נוסף  אודות זכויות חולי סרטן.

איך להגיש תביעה לנכות לאחר תאונת עבודה

אחרי הפציעה יש לפנות אל המעסיק, לבקש ממנו טופס ב.ל. 250 המופנה לביטוח לאומי, למלא את כל הפרטים הנדרשים ולבקש מהמעסיק לחתום עליו. ללא חתימה של המעסיק לא יוכל הביטוח הלאומי לדון בתביעה שלכם ולהעניק לכם את הזכויות המגיעות לכם כמו החזר על הוצאות הטיפול, תביעה להכרה בכם כנפגעי תאונת עבודה ובמידת הצורך גם לקבל אחוזי נכות וגמלת נכות.

את הטופס תוכלו להוריד אצלנו באתר, זהו טופס בן עמוד אחד, קל ופשוט למלא אותו.

להורדת טופס ב.ל 250 – בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה

אם אתם עצמאים ונפגעת במהלך העבודה עליכם למלא טופס "בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה – עצמאי", טופס 283 המיועד אל המוסד לביטוח לאומי. אל הטופס יש לצרף טופס תביעות תאונות עבודה לקבלת טיפול רפואי חינם ולהכרה בכם בהמשך כנכים, אם אכן נותרה בכם נכות.

למידע נוסף אודות תביעת תאונות עבודה לעצמאים

אם הפגיעה מונעת מכם לחזור לעבודה או שהיא דורשת טיפול רפואי ותהליך שיקום ארוך, מומלץ להגיש לביטוח הלאומי תביעה בגין תאונת עבודה במטרה לקבל פיצוי כספי על אובדן העבודה בהווה ועל אובדן מקום עבודה בעתיד כתוצאה מהנכות שנותרה לכם מהפגיעה. כדאי להגיש את תביעת הנכות לביטוח הלאומי כבר במהלך תקופת השיקום ואין צורך להמתין עד לשיקום המלא או עד למועד החזרה לעבודה.

להורדת טופס תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה

תביעות תאונות עבודה אל מול הביטוח הלאומי

כל מקום עבודה עלול לחשוף אותנו לתנאים מסוכנים העלולים לגרום לנו תאונות או חבלות במהלך העבודה או לגרום למחלת מקצוע. לכל מקום עבודה יש את סוג הפגיעות האופייניות לו, ולכן כל העובדים מבוטחים מפני פגיעות גוף ונזקים גופניים בביטוח הלאומי.

אם נפגע העובד במסגרת העבודה הוא יהיה זכאי לסל הטבות הניתנות לנפגעי תאונות עבודה. במסגרת סל ההטבות הוא יהיה זכאי לקבל טיפולים רפואיים וטיפולים משקמים בבית החולים או בקופת החולים. במהלך הטיפולים הרפואיים וטיפולי השיקום חשוב לוודא כי אתם מטופלים בקופת חולים או במוסדות רפואיים אחרים המוכרים על ידי הביטוח הלאומי.

הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי היא הגוף היחיד מטעם ממשלת ישראל אשר מוסמך לקבוע את גובה אחוזי הנכות שתקבלו, את משך הזמן שתקבלו את קצבת הנכות, קבועה או זמנית, ואת המשך הטיפול. הוועדה היא ועדה ניטרלית ומקצועית ואף גורם, מלבד חברי הוועדה, לא יכול להשפיע על הוועדה, להגדיל או להקטין את אחוזי הנכות של הנפגע.

לאחר שתופיעו מול הוועדה הרפואית ישלח אליכם הביטוח הלאומי מכתב המפרט את גובה הפיצוי. אם נגרמה לכם נכות המונעת מכם להמשיך לעבוד ולהשתכר בהווה או בעתיד, במכתב שתקבלו יצוינו גם גובה אחוזי הנכות שנקבעו לכם וסוג גמלת הנכות, גמלה קבועה או גמלה זמנית.

אל תשכחו לשמור את כל העתקי המסמכים וחוות הדעת הרפואיות שצירפתם לתיק שהוגש לוועדה הרפואית.  העתקים אלו ישמשו אתכם במידה ותרצו להגיש ערעור על החלטת הוועדה הרפואית או בעתיד אם הבעיות הרפואיות יוחמרו ותרצו להגיש תביעה חדשה.

חברת הזכויות צברה ידע וניסיון רב שנים בליווי אינספור של עובדים, שכירים ועצמאיים. אנו נשמח לסייע גם לכם לעבור את התהליך בקלות ובמהירות וליהנות מפיצוי כספי מירבה ומהזכויות הנוספות המגיעות לכם בהתאם לחוק.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר