שאלה: מהי תסמונת CRPS , איך היא משפיעה על תפקוד העובד והאם היא מוכרת כמחלת מקצוע?

תשובה: תסמונת הכאב הכרוני  CRPS היא מחלת עצבים המשפיעה על החולה בה לטווח ארוך וממושך ויכולה להחמיר עם הזמן. החולים בתסמונת זו חווים כאבים עזים בליווי נפיחות, רגישות במקרה של מגע ושינויים בגוון העור. הכאבים הבלתי פוסקים וירידה באיכות החיים יכולים להוביל גם להפרעות פסיכולוגיות כמו התקפי חרדה ודיכאון.

הסימפטומים של תסמונת כאב כרוני CRPS עלולים להיווצר או להחמיר על רקע מחלת מקצוע, להשפיע על אופן התפקוד בעבודה ובמקרים חמורים אף לאובדן מקום העבודה. במקרה כזה, יש צורך להוכיח קשר סיבתי בין התנאים שבהם הועסק החולה לבין ההיווצרות או ההחמרה בתסמיני המחלה.

אם הצלחתם להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין מקום העבודה יש לכם סיכוי לקבל קצבת נכות ופיצויים מטעם המוסד לביטוח לאומי. במקרים מסוימים אתם גם עשויים לזכות בפיצויים גם מחברת הביטוח, אם רכשתם פוליסת ביטוח מתאימה.

חשוב לדעת: תסמיני המחלה יכולה לזכות אתכם בקבלת פיצוי חד פעמי או בקצבת נכות חודשית – בהתאם לרמת הפגיעה כתוצאה מהמחלה.

רשימה של מקרי החמרה במצב הרפואי כתוצאה מ CRPS העשויים לזכות אתכם בהכרה של הביטוח הלאומי:

  • כריתת איברים בשל כאבים מתמשכים.
  • דלקות חוזרות באברי הגוף הכואבים.
  • קרע חלקי או קרע מלא בגידים של הכתף.
  • שברים באצבעות או באזורים שונים בגוף.
  • החמרה במצב הנפשי כתוצאה מחלה עד כדי אשפוזים וטיפול תרופתי.
  • צורך בטיפולי פיזיותרפיה להקלה על הכאב ומניעת עיוותים בגוף.

כיצד נקבע אופן הפיצוי במקרה של תאונת עבודה בשילוב תסמונת כאב כרוני CRPS- 

המוסד לביטוח לאומי מזמן לוועדה רפואית את המבוטח לצורך קביעת  אחוזי נכות, במעמד הוועדה ידונו במצב הרפואי, הגופני והנפשי של המבוטח ויקבעו את אחוזי הנכות. לרוב ועדה רפואית מתקיימת למבוטח לאחר שיקום, טיפולי פיזיותרפיה וטיפול תרופתי.

  • אם הוועדה הרפואית קבעה לכם אחוזי נכות קלים בגובה של תשעה עד תשעה עשר אחוזים תקבלו פיצוי כספי חד פעמי.
  • אם הוועדה הרפואית קובעת אחוזי נכות מעל לעשרים אחוז, תקבלו קצבה חודשית במשך כל ימי חייכם.

אם חליתם בתסמונת הכאב הכרוני CRPS, אם עברתם תאונת עבודה בשילוב תסמונת זו, עליכם להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולהופיע בפני וועדה רפואית.

שימו לב: המוסד הלאומי אינו נוטה להקל בהכרה במחלה כמחלת מקצוע. כדי למרב את סיכויי ההצלחה כדאי לפנות אל המומחים של חברת "הזכויות". צוות המומחים יסייע לכם בכל הקשור לתביעה וילווה אתכם ליווי אישי וצמוד מול כל הגופים המעורבים בהגשת התביעה, עד למיצוי כל הזכויות המגיעות לכם לפי החוק ולקבלת הפיצוי המרבי.

חברת "הזכויות" צברה ניסיון והצלחות רבות בתביעות להכרה במחלת CRPS כמחלת מקצוע. בעקבות הידע וההיכרות המעמיקה עם התהליך הבירוקראטי ועם הסוגיות הרפואיות המלוות למחלה, אנו נדע איך לעבות ולחזק את התיק הרפואי שלכם, להגיש בדרך נכונה את התביעה לביטוח הלאומי, להכין אתכם לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי ולאפשר לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם לפי החוק בעקבות הכרה במחלה שלכם כמחלת מקצוע.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 077-8066502 או באמצעות טופס צור קשר